NastrikovaIzolace.cz / HALY - NÁDRŽE - SUTERÉNY - ZÁKLADY

HALY - NÁDRŽE - SUTERÉNY - ZÁKLADY


IZOLACE HAL, HANGÁRŮ...


Během výstavby hal dříve nebo později narazíte na otázku její izolace. Standartní izolační materiály, které se používají pro tyto vysoce kvalitní práce jsou ekonomicky náročné, pracné a mají nízkou životnost. Pokud izolujete haly deskami z minerální vlny, pak kromě spojovacích prvků musíte používat parotěsnou zábranu a větrolamy a další rámce, kterými budete podporovat celou strukturu a pevnost haly. Nesmíme zapomínat, že všechny upevňovací prvky niči integritu stěn haly a dávají vznikat tepelným mostům. Dále budete muset vytvořit systém větrání a cirkulace vzduchu.

Pokud použijete systém stříkané polyuretanové pěnové izolace, tyto obtíže nevznikají.

Nástřiková polyuretanová pěna s je aplikován na jakýkoli typ stavebních konstrukcí, bez ohledu na tvar a zakřivení základu, což je důležité zejména pro izolaci klenutých hangárů a hal.

Hala izolovaná vynikající polyuretanovou pěnou je kromě ochrany před chladným počasím chráněna také před horkým létem, čímž šetříte i za klimatizaciHaly stříkané tepelnou izolací s polyuretanové pěny několik výhod:

system image

 • Povrch absuletně beze spár a s absencí spojů

 • Není potřeba povrch přípravovat

 • Po aplikace nevyžaduje žádné další zpracování

 • Díky vynikající tepelné vodivosti, malá tloušťka

 • Na polyuretanovou pěnovou izolaci s uzavřenými póry system imageaplikovanou v hale není potřebná nanášet další hydroizolačí ochranný nátěr proti korozi

 • Vysoká rychlost práce (několik set čtverečních metrů na směnu)

  system image system image system image system image system image system image
  Všechny fotografie z našich realizací naleznete v sekci "REFERENCE"


IZOLACE NÁDRŽÍ, JÍMEK ....


Nádrže jsou stavby s geometricky složitým tvarem , především související s poloměrem křivosti.

Při izolování nádrží a podkladových desek čedičovou vatou, se můžete setkat s řadou problémů (to platí pro všechny izolace sestavované s jednotlivých částí):

Povrch je třeba připravit a to buď navařením nebo nalepením zástrček, kolíků, sponek, clon atd., toto je velké omezení z hlediska času a úsilí.

O dobré kvalitě montáže v tomto případě nemůžeme mluvit, i když najdeme svědomitého a profesionální dodavatele, který bude provádět tento typ práce přesně dle technologických postupů nebo amatéra, který za sebou zanechá spoustu volných kloubů nebo špatně připojené instalační kabely. Výsledek bude vždy stejný - nedostatečná ochrana desky, hnijící materiál, promrzání a následné zhroucení konstrukce.

V každém případě, bez ohledu na kvalitu montáže, existují různé obtíže při aplikaci materiálu a je jen otázka výběru izolace zda se těmto obtížím vyhnete.

Všechny výše uvedené problémy mohou být odstraněny při použití polyuretanového pěnového izolačního systému.

Ukázky nástřiku polyuretanové pěnové izolace v nádržích, jímkách...
system image

Tepelná izolace nádrží, zásobníků a kontejnerů z stříkanou pěnou má několik výhod:

 • Povrch absuletně beze spár a s absencí spojů

 • Není potřeba povrch přípravovat

 • Po aplikace nevyžaduje žádné další zpracování
  system image
 • Díky vynikající tepelné vodivosti, malá-tloušťka

 • Na polyuretanovou pěnovou izolaci s uzavřenými póry aplikovanou v hale není potřebná nanášet další hydroizolačí ochranný nátěr proti korozi

 • Vynikající přilnavost
system image system image


Všechny fotografie z našich realizací naleznete v sekci "REFERENCE"IZOLACE SUTERÉNU, ZÁKLADŮ


Pevnost a trvanlivost stavby, složitost a náklady na výstavbu závisí na obrovském množství faktorů, včetně toho, jak dobře je technicky hydroizolace provedená.

Proto pro hydroizolaci suterénu je zpravidla rozhodující výběr materiálu, který vydrží namáhání, zmrazení a sesedání a zvyšování hydrostatického tlaku.

Hydroizolace základů pomocí pěnových izolačních materiálu spolehlivě a kvalitně ochranní základy-suterén v plném rozsahu. Elastomery a polyuretany provedené kvalitní technologií mají fyzikální a chemické vlastnosti, které umožňují pracovat v širokém rozsahu použití, po dlouhou dobu ..


Ukázky nástřiku polyuretanové pěnové izolace na základech a podlaze

system image system image system image
system image system image system image
Všechny fotografie z našich realizací naleznete v sekci "REFERENCE"Výběr izolace

Izolace fasády Izolace ploché střechy Izolace podkroví Izolace podlah Izolace nádrží, bazénů

Vyberte si požadovanou izolaci...

Kliknutím na žluté terčíky se dozvíte více o možnostech aplikace stříkané pěnové izolace. Každá část zároveň reprezentuje druh stříkané pěnové izolace, kterou je vhodné použít, ať už izolujete krov, potrubí, bazén nebo dodávku.
Firma i materiály jsou zapsány v programu "Nová zelená úsporám"

Zelená úsporám

Izolace fasády

Stříkaná pěnová izolace jsou ideální jako izolace provětrávaných a předsazených fasád. Rychlost práce, souvislá vrstva pěnové izolace a její nižší tloušťka z ní činí tu nejlepší volbu pro Vaši fasádu.
Ožana - Morávka #1

Izolace ploché střechy

Pro izolaci ploché střechy používá naše společnost tepelněizolační stříkanou pěnu s uzavřenou strukturou buněk. Jako svrchní UV vrstvu lze použít Mariseal Aqua 250 nebo inovativní dvousložkovo Polyureu, která odolá nepříznivým podmíkám i mechanickému poškození. Záruka bez nutnosti oprav 30 let!!
Slam - Šumperk #4

Izolace podkroví

Mezi krokve se jako izolace využívají stříkané pěnové izolace s otevřenou i uzavřenou strukturou buněk. Stříkaná pěna dokonale utěsní všechny spáry a mezery a vytvoří tak souvislou vrstvu a eliminuje jakékoliv tepelné mosty.

Apx demilex #1

Izolace podlah

Pod podlahové topení je ideální tepelnou izolací pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk. Pevná vysoce odolná pěna s výbornými teplelně izolačními vlasnostmi při menší síle nástřiku oproti tradičnímu polystyrénu.  Více zde

Komplexní zateplení objektu #5

Izolace nádrží, bazénů

Bazény, jímky nádrže mívají složitý tvar, který je potřeba dokonale izolovat. To lze s revoluční pěnovou izolací s uzavřenou strukturou buněk, která potřebuje 2 x menší sílu nástřiku proti polystyrenu. Při použití dvousložkové POLYUREY navíc získáte dokonalou hydroizolační membránu s životností 30ti let bez nutnosti oprav. Více zde
Izolace odpadní jímky #1

Rychlý kontakt

D.B.M. izolace s.r.o. - nástřiková izolace

Kunčičky u Bašky 66
73901 Baška
(areál Beskyd Agro)

+420 608 755 779
info@nastrikovaizolace.cz