NastrikovaIzolace.cz / Zateplení střechy, podkroví, půdy

Zateplení střechy, podkroví, půdy


system imageCelková tepelná ztráta střechy je přibližně 25% z celkového podílu tepelných ztrát budovy a to proto, že teplý vzduch má tendenci stoupat vzhůru. V případě, že neexistuje dobrá vzduchová bariera, teplý vzduch nezůstane v budově dlouhou dobu a uniká přes střechu ven.

Pokud je izolace řádně provedena, nastává okamžité významné snížení celkové tepelné ztráty a vznikne nezbytné mikroklima uvnitř budovy.

Efektivní zateplení střechy prostřednictvím MĚKKÉ PĚNY

Měkká pěnová izolace - je přední průmyslový výrobek šetrný k životnímu prostředí. Polyuretanová izolace s otevřenou buněčnou strukturou a nominální hustotu 7,8 kg/m3. S čistou a bezpečnou aplikací, která neomezí chod Vaší domácnosti. Aplikace z pojízdné sestavy umístěné před domem za méně než 3 hodiny.

system image

Proč je měkká pěnová izolace lepší než tradiční izolační materiály – vata nebo celulóza?

Existují 3 hlavní důvody proč aplikovat pěnovou izolaci: klikněte prosím zde


Měkká pěnová izolace během několika vteřin zvětší svůj objem na 120 násobek původní velikosti, zcela změní svou strukturu, vytvoří jednolitou vzduchovou a parotěsnou zábranu v místech, kde je velká pravděpodobnost úniku/vstupu vzduchu. Vyplní veškeré mezery a zamezí prostupu vlhkosti a vzduchu a tím také vzniku plísní.

system image system image

Společně můžeme jednou provždy náklady za vytápění/chlazení snížit, jednoduchým a čistým způsobem. Izolace podkroví prostřednictvím naší pěnové izolace:

 • je rychlá - netrvá více než několik hodin,
 • je čistá - zařízení na aplikaci stojí před domem,
 • je kvalitní - doživotní záruka na tvarovou stálost izolace a její termoizolační vlastnosti.

Hlavním rozdílem mezi pěnovou izolací a izolacemi "tradičními" jako je např. vata nebo foukaná izolace je především v jejich kvalitativních vlastnostech.

 • Pěnová izolace nesesedá
 • Nemá výživné hodnoty pro hlodavce
 • Je v čase neměnná

Aplikace stříkané izolační pěny v síle 16 cm, zredukuje prostup tepla až o 96 %

Izolací PUR pěnou prostřednictvím nástřiku vytvoříme kompaktní bezesparou vrstvu, která nevytváří tepelné mosty!


Výhody stříkané izolační pěny:

 • Snížení energetických nákladů: kvalitnější izolace = méně vytápění/chlazení znamená nižší náklady na energie až o 50%.

 • Vyšší energetická účinnost: pronikání vzduchu je hlavní příčinou ztráty tepla v budovách. Typický dům má stovky mezer a prostupů skrz obvodový plášť budovy. Horký vzduch uniká přes praskliny v horní části budovy. Pěny jsou aplikovány jako kapalina, expandují do pěny vyplní všechny mezery a trhliny, odstraní infiltrace vzduchu

 • Odolné izolační vlastnosti: Měkká pěnová izolace si udržuje svůj tepelný výkon po celou dobu životnosti budovy. Neprověšuje se, nesmršťují ani jinak nemění svou strukturu, neztrácí R (tepelný odpor) hodnotu v čase.

 • Přátelské k životnímu prostředí

 • Snížení stavebních nákladů: Vysoká kvalita izolace umožňuje stavbařům snížit kapacitní velikost jejich vytápění, větrání aklimatizace. Vevětšině případů, mohou být použity menší jednotky k vytápění a chlazení pro stejný prostor.

 • Tišší: Měkká pěnová izolace pomáhá vytvářet klidnější prostředí tím, že absorbuje nežádoucí hluk zvenčí, stejně jako z vnitřních přilehlých místností.

 • Zdravější: Chytré pěny poskytují zdravější, čistší kvalitnější vzduch v místnosti. Zamezí průniku vnějšího vzduchu, který sebou nese bakterie, prach, pyly a alergeny do vašeho domova. Měkké a polotvrdé pěnové izolace také izolují proti vzduchu s obsahem vlhkosti, který může kondenzovat na stěnách a způsobovat problémy s plísněmi.

Myslete na budoucnost, šetřete efektivně!!

system image system image


system image system image

Výběr izolace

Izolace fasády Izolace ploché střechy Izolace podkroví Izolace podlah Izolace nádrží, bazénů

Vyberte si požadovanou izolaci...

Kliknutím na žluté terčíky se dozvíte více o možnostech aplikace stříkané pěnové izolace. Každá část zároveň reprezentuje druh stříkané pěnové izolace, kterou je vhodné použít, ať už izolujete krov, potrubí, bazén nebo dodávku.
Firma i materiály jsou zapsány v programu "Nová zelená úsporám"

Zelená úsporám

Izolace fasády

Stříkaná pěnová izolace jsou ideální jako izolace provětrávaných a předsazených fasád. Rychlost práce, souvislá vrstva pěnové izolace a její nižší tloušťka z ní činí tu nejlepší volbu pro Vaši fasádu.
Ožana - Morávka #1

Izolace ploché střechy

Pro izolaci ploché střechy používá naše společnost tepelněizolační stříkanou pěnu s uzavřenou strukturou buněk. Jako svrchní UV vrstvu lze použít Mariseal Aqua 250 nebo inovativní dvousložkovo Polyureu, která odolá nepříznivým podmíkám i mechanickému poškození. Záruka bez nutnosti oprav 30 let!!
Slam - Šumperk #4

Izolace podkroví

Mezi krokve se jako izolace využívají stříkané pěnové izolace s otevřenou i uzavřenou strukturou buněk. Stříkaná pěna dokonale utěsní všechny spáry a mezery a vytvoří tak souvislou vrstvu a eliminuje jakékoliv tepelné mosty.

Apx demilex #1

Izolace podlah

Pod podlahové topení je ideální tepelnou izolací pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk. Pevná vysoce odolná pěna s výbornými teplelně izolačními vlasnostmi při menší síle nástřiku oproti tradičnímu polystyrénu.  Více zde

Komplexní zateplení objektu #5

Izolace nádrží, bazénů

Bazény, jímky nádrže mívají složitý tvar, který je potřeba dokonale izolovat. To lze s revoluční pěnovou izolací s uzavřenou strukturou buněk, která potřebuje 2 x menší sílu nástřiku proti polystyrenu. Při použití dvousložkové POLYUREY navíc získáte dokonalou hydroizolační membránu s životností 30ti let bez nutnosti oprav. Více zde
Izolace odpadní jímky #1

Rychlý kontakt

D.B.M. izolace s.r.o. - nástřiková izolace

Kunčičky u Bašky 66
73901 Baška
(areál Beskyd Agro)

+420 608 755 779
info@nastrikovaizolace.cz