Měkká pěnová izolace


Co je měkká stříkaná polyuretanová pěna

 • je lehká, dvou komponentní, strojně zpracovávaná polyuretanová pěna s otevřenou buněčnou strukturou na vodní bázi.

 • spojuje vzduchotěsnost s paropropustností. Vlhkost snadno proniká do konstrukce domu a je nutné, aby v případě kondenzace mohla konstrukce domu (stěny, podkroví, střecha) zase vyschnout. Tradičními izolačními výrobky z vláknitých materiálů nebo z vloček nemůže proudit vzduch, absorbují a zadržují vlhkost. Vlhkost se zachycuje a může způsobovat značné škody. Naše měkké pěny nechávají vlhkost prostupovat a tím zajišťují trvalou odolnost konstrukcí a zároveň zabraňují úniku teplého vzduchu z domu a naopak.

 • 120 krát zvětší svůj objem, absolutně přilne k povrchu a vytvoří tak dokonalý izolant bez tepelných mostů - vyplní každou štěrbinu.

 • Účinné odhlučnění. Vytváří tišší prostředí uvnitř domu. V 10 cm nástřiku vytváří odhlučnění 55 decibelů.

 • APLIKACE 150 M2 ZA MÉNĚ NEŽ 2 HODINY. Přičemž se neomezí chod domácnosti - provozovny. Nástřik se provádí z pojízdné soupravy umístěné před budovou.

Vzduchotěsnost materiálu eliminuje proudění vzduchu, ztrátu tepla a udržuje pohodlnou a stálou teplotu, což zajišťuje vysokou energetickou úsporu.


Pěna, která šetří váš dům i vaši peněženku

Měkká stříkaná polyuretanová pěna redukuje únik tepla z 94 % při 10 cm. Námi doporučovaná síla je 18 cm nástřiku což redukuje únik tepla o 97,1 %, 18 cm nástřiku také odpovídá normě pro zateplení nízkoenergetického domu, tepelný odpor R 5. (počítáno u nezatepleného objektu)

system image


PŘEDNOSTI

 • RYCHLÁ NÁVRATNOST, ÚSPORA ENERGIE
 • ZDRAVÝ DOMOV BEZ ALERGIÍ
 • ODHLUČNĚNÍ - NEPROPUSTNOST VZDUCHU
 • EKOLOGICKÝ A NEZÁVADNÝ MATERIÁL
 • RYCHLÉ A ČISTÉ ŘEŠENÍ

Vlastnosti a technické parametry


system image

Graf ukazuje vývoj lambdy - koeficientu tepelné vodivosti. Lambda Stříkané pěny a Minerální vaty je stejná pouze u měření v "laboratorních podmínkách". Tabulková hodnota měření je 15 stupňů Celsia, kdy se obě lambdy shodují. Při dalších měřeních je zjevný rozdíl mezi vatou a pěnou, kdy lambda pěnové izolace zůstává při různých teplotách stejná.


Hustota (v jádře)

8 - 10 kg/m3
Tepelná odpor v síle 16 cm

4,54 m2 (m2/KW)
Reakce na oheň

E (B-S1, D0)
Součinitel teplené vodivosti

0,037 W(m.K)
Propustnost vodních par

MU3

Tato izolace kladně ovlivňuje několik faktorů:

 • Energetická úspora – materiál eliminuje proudění vzduchu, ztrátu tepla a udržuje stálou teplotu, což zajišťuje vysokou energetickou úsporu.
 • Nižší stavební náklady – vysoká účinnost PUR izolace umožňuje stavitelům vybrat správný a méně nákladný druh vytápění. Použitím této izolace dosáhneme úspory při nákupu menších tepelných a chladících zařízení. Celková úspora za náklady na vytápění až 50%!
 • Hlučnost – zvuk přenášený vzduchem není schopný projít skrze zateplené stěny. Rozdíl při zateplení PUR pěnou je nejvýraznější v úředních budovách, školách, pracovnách, nahrávacích studiích a u kanalizačních potrubí.
 • Zdraví – vzduchotěsnost materiálu snižuje prašnost, znečištění a eliminuje bakterie v objektech. Vzduch v objektech je zdravější než vzduch venku.
 • Spolehlivá kvalita – stříkaná pěnová izolace si zachovává svoji špičkovou účinnost, protože nikdy nepodléhá znehodnocení ani hnilobě v důsledku tepelného vlivu, vlhkosti nebo dobou užívání
 • Samozhášivá - Stříkané pěny s uzavřenou i otevřenou strukturou jsou v třídě hořlavosti E, nebo také S1D0. Což znamená, že pěna je samozhášivá, neodkapává. Jakmile zmizí zdroj ohně i pěna přestane okamžitě hořet. Navíc díky své neprůvzdušnosti nepustí k ohni dostatek vzduchu, který požár potřebuje pro své hoření. Existují případy, kdy pěna dokázala ochránit před požárem konstrukci střechy.

Galerie / použití Měkké pěnové izolace

Zateplení pokroví klasická střecha - síla izolace 22 cm, nahradí přibližně 35 cm vaty.

system image system image system image

Zateplení dřevostavby, včetně ořezu - síla izolace 20 cm, nahradí přibl. 31 cm vaty.

system image system image system image

Nadkrokevní izolace - síla izolace 16 cm, nahradí přibližně 28 cm vaty.

system image system image system image

Zateplení bungalovu, vazník. střechy - síla izolace 28 cm, nahradí přibl. 43 cm vaty.

system image system image system image

Zateplení fasády - síla izolace 13 cm, nahradí přibližně 26 cm vaty.

system image system image system image

system image

Aplikace Měkké pěnové izolace

Prezentace prostupu vzduchu

Polychem systems - lidr ve výrobě

Nástřik podkroví, měkká pěna

Vybrané realizace


Certifikáty Polychem systems

Aplikujeme pěnové izolace s otevřenou strukturou buněk předního evropského výrobce společnosti POLYCHEM SYSTEMS dodržující nejpřísnější EVROPSKÉ NORMY KVALITY.

system image Stáhnout jako PDF. system imageStáhnout jako PDF

system imageStáhnout jako PDF
Výběr izolace

Izolace fasády Izolace ploché střechy Izolace podkroví Izolace podlah Izolace nádrží, bazénů

Vyberte si požadovanou izolaci...

Kliknutím na žluté terčíky se dozvíte více o možnostech aplikace stříkané pěnové izolace. Každá část zároveň reprezentuje druh stříkané pěnové izolace, kterou je vhodné použít, ať už izolujete krov, potrubí, bazén nebo dodávku.
Firma i materiály jsou zapsány v programu "Nová zelená úsporám"

Zelená úsporám

Izolace fasády

Stříkaná pěnová izolace jsou ideální jako izolace provětrávaných a předsazených fasád. Rychlost práce, souvislá vrstva pěnové izolace a její nižší tloušťka z ní činí tu nejlepší volbu pro Vaši fasádu.
Ožana - Morávka #1

Izolace ploché střechy

Pro izolaci ploché střechy používá naše společnost tepelněizolační stříkanou pěnu s uzavřenou strukturou buněk. Jako svrchní UV vrstvu lze použít Mariseal Aqua 250 nebo inovativní dvousložkovo Polyureu, která odolá nepříznivým podmíkám i mechanickému poškození. Záruka bez nutnosti oprav 30 let!!
Slam - Šumperk #4

Izolace podkroví

Mezi krokve se jako izolace využívají stříkané pěnové izolace s otevřenou i uzavřenou strukturou buněk. Stříkaná pěna dokonale utěsní všechny spáry a mezery a vytvoří tak souvislou vrstvu a eliminuje jakékoliv tepelné mosty.

Apx demilex #1

Izolace podlah

Pod podlahové topení je ideální tepelnou izolací pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk. Pevná vysoce odolná pěna s výbornými teplelně izolačními vlasnostmi při menší síle nástřiku oproti tradičnímu polystyrénu.  Více zde

Komplexní zateplení objektu #5

Izolace nádrží, bazénů

Bazény, jímky nádrže mívají složitý tvar, který je potřeba dokonale izolovat. To lze s revoluční pěnovou izolací s uzavřenou strukturou buněk, která potřebuje 2 x menší sílu nástřiku proti polystyrenu. Při použití dvousložkové POLYUREY navíc získáte dokonalou hydroizolační membránu s životností 30ti let bez nutnosti oprav. Více zde
Izolace odpadní jímky #1

Rychlý kontakt

D.B.M. izolace s.r.o. - nástřiková izolace

Kunčičky u Bašky 66
73901 Baška
(areál Beskyd Agro)

+420 608 755 779
info@nastrikovaizolace.cz